• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 Er-Ofset Etiket & Matbaacılık San.ve Tic.Ltd.Şti.    
TELEFON
:  +90 216 306 45 46
Gsm: 0546 293 68 88 
    • EROFSET KALİTESİ YENİ ADRESİNDE
    • Atalar Mah. Atalar Cad. No: 20/C-D Kartal / İSTANBUL

ÜRÜN ETİKETİ


Barkod Etiket Çeşitleri Nelerdir? Barkod etiketleri, plastik ve kağıt bazlı etiketler olarak ikiye ayrılmaktadır. Ayrıca, kullanılan baskı yöntemi açısından da, ribonsuz baskı yapılmakta olan etiketler ve ribonlu baskı yapılmakta olan etiketler olarak da sınıflara ayrılmaktadır. Kağıt bazlı barkod etiketleri arasında, termal lamine sisteminin uygulandığı eco termal etiketler, en ekonomik ve sık kullanılan tip olan kuşe etiketler, mat görünüme sahip olan vellum etiketler, en sık kullanılan ve en fazla karşılaşılan etiket tipleridir.

ürün etiketi  ürün etiketi  


Barkod Etiketlerinin Raf Ömürleri Ne Kadardır?

Barkod etiketlerinin kullanım yani raf ömürleri, dış etkenler ile doğru orantı içerisinde bulunmaktadır. Güneş ve ışık ile su ve nemin temas etme durumunda, ömür kısalmakta ve kullanım süreleri azalmaktadır. Özellik ile kağıt bazlı barkod etiketler bahse konu etkiler ile karşılaştığında, kararmalar meydana getirmekte ve üzerlerinde bulunan baskılar zaman içerisinde silinerek yok olmaktadır.


Barkod Etiketleri Kullanım Alanları Barkod etiketleri, hizmet sektöründe hızlı tüketim yaşanan tüm alanlarda kullanılmaktadır. Sağlık sektörü, gıda sektörü, elektronik sektörü ve lojistik sektörü, etiketlerin en fazla kullanıldığı alanlar içerisinde bulunmaktadır.

ürün etiketi  ürün etiketi

Baskılı Etiket
Çeşitli özelliklerde baskılı etiketler üretmekteyiz.


Ürettiğimiz baskılı etiket çeşitleri
Baskılı Termal Etiket Baskılı Eko Termal Etiket: Kağıt üzerine ribon kullanılmadan direkt olarak ısı yöntemi ile baskı alınır. Nem, alkol ve ışığa duyarlı olduğundan raf ömrü kısa bir etiket çeşididir. Sıcağa dayanıklı olmadığı için üzerindeki bilgiler kalıcı değildir. Genellikle düşük maliyetli olduğu için market etiketi, terazi etiketi, manav etiketi, kasap etiketi, şarküteri etiketi olarak kullanılmaktadır.


Baskılı Lamine Termal Etiket: Her iki yüzeyi de lamine edilerek nem ve aşırı ışığa karşı dayanıklı hale getirilmiş bir termal etiket tipidir. Ekonomik termal etikete oranla üzerindeki yazılar daha kalıcıdır.


ürün etiketi  ürün etiketi


Baskılı Termal Karton Etiket  Baskı yüzeyi termal kaplı kartondan üretilmiş etiket çeşididir. Genellikle ekonomik termal malzeme kullanılır. Ribon kullanılmadığı için baskı maliyeti ekonomik bir etikettir. Işığa ve neme karşı hassas olduğu için uzun süreli işlerde tercih edilmemektedir. Sezonluk ürünler için Tekstil Etiketleri, Maç Biletleri, Yaka kartları ve giriş Kartları, Fuar ve organizasyon biletleri, Raf Etiketleri, Market etiketleri olarak uygulamaları mevcuttur.


Baskılı Ttr Karton Etiket  İki yüzüde kuşe kaplanmış, ya da yüzeyi kuşe kaplanmış karton kağıttan üretilen baskılı etiket çeşididir. Zemine renkli baskı ile barkod yazıcıda TTR baskı yapmak mümkündür. Kütüphanelerde okuyucu kartları,Tekstil Etiketleri, Fuar giriş biletleri, maç biletleri, vs gibi uygulamalarda kullanılabilmektedir.


Baskılı Termal Transfer Etiketleri

Baskılı Vellum Etiket  Hamur Kağıdın TTR yazıcılarda iyi sonuç vermesi için baskı yüzü yüksek oranda düzeltilmiş ve zemin pürüzsüz hale getirilmiştir bir etiket türüdür. Ribbon baskı yöntemi ile barkod yazıcı ile yazdırılabilir.


ürün etiketi  ürün etiketi


Baskılı Kuşe Etiket  Zemini düzeltilmiş üzerine kuşe hamuru sıvanmış kağıttan üretilen etiket türüdür. Vellum etikete oranla daha parlak görünümlü bir etiket çeşididir. Ribon baskı yöntemi ile etiket yazıcıdan çıktı alınabilir.


Baskılı Chromolux Etiket  Kuşe etikete oranla daha parlak bir malzemeden üretilmiştir. Ribbon baskı ile barkod yazıcıdan çıktı alınabilir. Baskılı Floresan Etiket : Zemini floresan boya ile boyanmış malzemeden üretilen etiket çeşididir. Ribon baskı yöntemi ile etiket yazıcıdan baskı alınabilir. Baskılı Silver Kuşe Etiket: Yüzeyi parlak ve yırtılan bir etiket hammaddesinden üretmekteyiz. Genellikle içecek ve madeni yağ sektöründe kullanılan bir etiket çeşididir.


Baskılı Kırılgan Etiket ve Parçalanan Etiket  Yüzeyi mat görünümlü özel bir etikettir. Yapıştırıldığı yüzeyden tek parça olarak değil parçalanarak çıkan etiket malzemesinden üretilmektedir. Ribon baskı yöntemi ile barkod yazıcıda kullanılabilmektedir.


Baskılı Plastik Bazlı Etiket  Plastik bazlı malzemeden üretilmekte olan Baskılı plastik bazlı etiket, genellikle plastik diye de adlandırılır. En büyük özelliği kağıt grubunun aksine çok dayanıklıdır.


ürün etiketi  ürün etiketi


Sudan, nemden, güneş ışığından kesinlikle etkilenmeyen bir etiket türüdür. Bir kısmı geri dönüşümsüz, bir kısmı da çok uzun zamanda tabiatta kaybolurlar.
Plastik bazlı baskılı etiket çok dayanıklı malzemeden üretildiği için dayanıklılık gerektiren her türlü uygulamada kullanılmaktadır. Whitemat Etiket, Glosewhite Etiket, Silvermat Etiket, Polietilen Etiket, Opak Etiket, Ploetilen Etiket, Şeffaf Etiket, Polipropilen Opak Etiket, en tanınmış çeşitleridir. Şampuan Etiketleri, Plaka Etiketler, demirbaş Etiketleri, sabun etiketleri, bidon etiketleri olarak piyasada yaygın olarak kullanılmaktadır. Plastik bazlı etiketlere ribon baskı yöntemi ile baskı alınmabilmektedir.


Baskılı Yıkama Talimatı Etiketleri Care Label (Japon Akmaz) : Kalite bakımından çok farklılık gösteren ve piyasada çok fazla türü bulunan bir kumaştır.Yıkama talimatı, akmaz olarakta bilinir. %100 Naylon; termal transfer, letter press serigraf ve sıcak baskıya uygunluk taşır.Yapışkanlı ve yapışkansız çeşitleri vardır. Genellikle tekstil sektöründe yıkama talimatı olarak kullanılır. Malzeme kalitesi ve üzerine baskı yapılan Ribon kalitesine göre ağır yıkama ve taşlamada çıkmaz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda her kalite ve metrajda kesimi yapılmaktadır. 

ürün etiketi  ürün etiketi

Hafif Yıkama : Kuru temizleme ve hafif yıkama yapılıcak ürünlerde kullanılan sarf malzemeleridir.  Ağır Yıkama : Taş , Enzim ve diğer ağır yıkama çeşitleri yapılacak ürünlerde kullanılan sarf malzemeleridir.


Anahtar kelimeler: 

ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ  ÜRÜN ETİKETİ