• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 Er-Ofset Etiket & Matbaacılık San.ve Tic.Ltd.Şti. 
TELEFON
: +90 216 306 45 46 
FAX: +90
216 473 68 21 
Gsm: 0546 293 68 88 
    • EROFSET KALİTESİ YENİ ADRESİNDE
    • Atalar Mah. Atalar Cad. No: 20/C-D Kartal / İSTANBUL

ETİKET NEDİR

Er ofset matbba - Etiket nedir : 
Etiket
ler günümüzde her iş kolunda üretim, imalat, satış, pazarlama kısmında olsun, herhangi bir işin sistemli bir hale getirilmesi(stok yönetimi, mal sayımı vb.) olsun, ürünler ile ilgili önemli uyarı ve bilgileri içeren materyaller olarak kullanılmaktadır. Etiket kullanımı çok çeşitlidir. Etiketin kullanım alanları çok çeşitli olmakla birlikte, isteğe göre veya herhangi bir sektörde ki özel bir ihtiyaca göre çeşitli amaçlarda kullanılabilir. Sonuç olarak etiketler üzerilerine ne basılırsa, onunla ilgili bilgi içereceğinden genel olarak bilgi verme amaçlı kullanılmaktadır.

Er ofset matbba - Etiket nedir :
Günümüzde kullanım alanlarına göre en çok kullanılan etiketler;

Ürün Etiketleri
Yıkama Talimatı Etiketleri
Demirbaş Etiketleri
Fiyat Etiketleri
Ürün logo & marka Etiketi
Uyarı Etiketi
Barkod Etiketi
Etiket Çeşitleri (Türleri)

Er ofset matbba - Etiket nedir : 

Etiketler kullanım alanlarına göre adlandırılmakta ancak her sektöre veya iş koşullarına göre kullanılan etiketlerin özel bir adı ve tanımı vardır. Etiketlerin çok çeşitli olmalarının sebebi, her sektörde etiket ve etiketlemeye ihtiyaç duyulması ve buna göre Etiket kullanılmasıdır. Buna göre aşağıda tüm Etiket türlerini bulabilirsiniz.

etiket çeşitleri etiket çeşitleri etiket çeşitleri etiket çeşitleri

Eco Termal Etiket
Semi Termal Etiket
Lamine Top Termal Etiket
Termal Karton Etiket
Hamur Etiket
Vellum Etiket
Kuşe Etiket
Farma Etiket
Chromolux Etiket
Termal Transfer Etiket
Opak Polietilen Etiket
Opak Polipropilen Etiket
Şeffaf Polietilen Etiket
Şeffaf Polipropilen Etiket
Data PE Etiket
Slwmat Etiket
Whitemat Etiket
Glosswhite Etiket
Floresan Kağıtlı Etiket
Gold Kuşe Etiket
Metalize Kuşe Etiket (Üst Yüzeyi Metalize Kağıt)
Metalize Kuşe Etiket (Yapışkan Yüzeyi Metalize Kağıt)
Metalize Plastik Etiket
Güvenlik Etiketi (Kırılgan Etiket)
RFID Etiket
Care Label (Japon Akmaz)
Saten Etiket (İpek Asetat Etiket)
Tyvek Etiket
Non Woven Etiket
Basında Etiket ile İlgili Çıkan Haberler

etiket çeşitleri etiket çeşitleri etiket çeşitleri etiket çeşitleri


Er ofset matbba - Etiket nedir : 
Etiketteki Y’ nin Cezası Belli Oldu

1 Ocak 2010′ dan itibaren Sanayi ve Ticaret odaları etiket yer alan YTL ‘ nin kaldırılarak etiketlerin TL olarak revize edilmesini, aksi durumlarda yapılacak etiket kontrollerinde YTL ibareli etiketler için işletmeye 228 TL para cezası kesileceğini belirtti.
5083 sayılı kanunda yer alan Türkiye Cumhuriyeti Para Birimi Kanunu’ nda yer alan 5.5.2007 tarih ve 26513 sayılı Resmî Gazete`de yayımlanan `Yeni Türk Lirası ve Yeni Kuruşta Yer Alan Yeni İbarelerinin Kaldırılmasına ve Uygulama Esaslarına İlişkin Karar` gereğince, 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti para birimi olan Yeni Türk Lirası ve Yeni Kuruş`ta yer alan `Yeni` ibarelerinin kaldırıldığını, para birimi olarak `Türk Lirası` ve `Kuruş`un uygulanmaya başlandığını belirtildi.

Bu kanun gereği, uygulamanın geniş zamanlı olarak etiketlere yansıtılması ve Etiket (eski ve yeni etiketler) yer ala YTL’ nin TL olarak değiştirilmesi gerektğini ve aynı zamanda fiyat listelerinde fiyatlarında bu şekilde TL ve Kr olarak belirtilmesi gerektiği vugrulanmıştır.

etiket çeşitleri etiket çeşitleri etiket çeşitleri etiket çeşitleri

Er ofset matbba - Etiket nedir : 
Gıda etiket Üzerindeki Besin Değerleri Nekadar Doğru?

İngiliz Kalp Vakfı, annelerin çocuk gıdaları üzerinde yer alan Etiket kalsiyum, demir ve 6 farklı vitamin kaynağı ibarelerinin yer aldığı etiketlere son derece önem verdiklerini ve bu gıdalar üzerindeki etiketlerde yer alan bu bilgilerin farklı şekillerde etiketlenmesinden dolayı bir kargaşa oluşturduğunu belirtti. Gıda üreticileri ise Etiket üzerindeki bu bilgilerin son derece doğru ve etiketlerde yer alan ibarelerin net bir anlaşılırlık taşıdığı konusunda ısrarcı.

Vakıf yetkilileri bazı markalarda yer alan ballı tahıl gevreğinin paketinde tam tahılın kalbinize ve vücudunuzu koruduğuna dair bir etiket olduğunu, ancak gevreğin (13,6) ortalaması ve bir porsiyonunun gramaj değerlerinin farklılığını belirtti.

Er ofset matbba - Etiket nedir : 
Bu uygulamaların çocuk ve bebek sağlığı açısında önem arzettiği için etiket uygulamaları bu tarihten sonra artık çok daha önem verilmesi gerektiğine ve etiketlerde yer alan bu ibarelerin çok daha anlaşılır bir şekil verilmesine sağlıklı nesiller için gereksinim olduğu kanısa varıldı.

Etiket, bir ürünün üzerinde yer alan rakam ve çizgilerden oluşan bir sistemdir. Fakat ürünlerin üzerinde bu etiket sistemi ürünlerin bilgisayara çok hızlı şekilde girişinin yapılmasını sağlamaktadır. Seri karakterlerin kodlanması amacıyla kullanılan siyah çubuk ve beyaz boşluklar dizisidir. Barkod dediğimiz etiket, imal edilen her üründe olması gereken bir şeydir. Birbirine paralel şekilde çizilen ince ve kalın çizgilerden oluşan şekilden oluşmaktadır.

Bilgisayarlara yapılan otomatik veri girişleri işte bu etiketler sayesinde çok hızlı biçimde olmaktadır. ürün üzerine yapılan etiket aslında iki bölümden oluşmaktadır. Ä°lk bölüm bizim görmüş olduğumuz rakamlar, ikinci bölüm ise makine tarafından algılanan siyah çizgilerdir.


etiket çeşitleri etiket çeşitleri etiket çeşitleri etiket çeşitleri

Er ofset matbba - Etiket nedir : 
Etiket basımını son yıllarda gazete, dergi, ilaç, kitap ve gıda sektörü gibi birçok alanda görmemiz mümkün olmaktadır. Etiket üzerinde bir bölüm oluşturan çizgilerin ifade etmiş olduğu şey referans numarasını belirtmektedir. Bu çizgiler kesinlikle ürün fiyatını ya da ürün hakkında bir bilgi içermemektedir. Ä°şte bu noktada bilmeniz gereken şey bu çizgilerin referans numarası olduğudur. çünkü çoğu kişi etikette yer alan bu çizgilerin genellikle ürünün fiyatı ya da onunla ilgili bir bilgi olduğunu belirtmektedir. Günümüzde her şeyin üzerinde sıkça görmüş olduğumuz etiketlerin okunmasını sağlayan l tipi okuyucular bulunmaktadır. Bunlara barkod okuyucu denir. Bunların yanı sıra sabit masa üstü okuyucu, el terminalleri, konveyör okuyucular, ya da kamere teknolojisi ile de okunabilmesi mümkündür. firmamızı satışını yapmış olduğu barkod okuyucular Motorola, Symbol,Argox, Hanoywell, Psıon, Texlogıx, Ä°ntermec, Datalogic, Perkon,Newland,Mobile compıa markalarıdır. Etiket okuyucular genel olarak kendi arasında CCD etiket okuyucu ve laser okuyucu şeklinde iki türe ayrılmaktadır.

Etiket okuyucuların yani barkod okuyucuları iki yönlü ve tek yönlü olmaktadır. Etiket türleri çok farklı türlerde olabilmektedir. Firma olarak üretim tesislerimizde müşterilerimizin istediği etiket ölçülerinde rulo Etiket ve tabaka Etiketler hazırlanıp firmanıza sevk edilmektedir. Eco termal etiket, lamine termal Etiket, top termal Etiket, kuşe Etiket, vellum Etiket, opak polietilen Etiket, opak polipropilen etiket, pe etiket, pp Etiket, karekod, yırtılmaz vs birçok çeşitte Etiket bulunmaktadır.